Tesisinizi kaydedin

Muhafazakar Oteller

Toplam 0 ilan

Muhafazakar Oteller

 • Herkesin tatilden beklentisi farklıdır. Kimi gezip keşfedeceği yerler ararken kimi de bir otelde konaklayarak dinlenmek, havuza girerek vakit geçirmek ister. Türkiye’nin her ilinde rahatlıkla hayal ettiğiniz tatile kavuşabilirsiniz. Stresten arınmak, iş yoğunluğundan biraz mola vermek için yaz tatilleri en fazla tercih edilen zamanlardır. Nereye tatile gideceğinize karar veremiyor, özellikle İslam inancının gereklerine uygun olarak düzenlenmiş bir tesis arıyorsanız pek çok seçeneğiniz var. Son senelerde muhafazakar oteller tatil alternatifleri arasında popüler seçenekler arasında yer alıyor.

   

  Dini inancına uygun şekilde yaşamaya dikkat edenler, dini değerlerine uygun olan yerlerde tatil yapmayı tercih ediyor. Muhafazakar oteller de bu değerlerle örtüşen ortamlar sunuyor. Bu tatil biçiminde her detay misafirlerin rahatını ve huzurunu sağlayacak şekilde düşünülüyor. Bu oteller aynı zamanda tesettür otel olarak da anılıyor. Çünkü tesettürlü hanımlar, denize girerken veya havuz başında güneşlenirken haremlik selamlık düsturuyla hareket etmek istiyor.

   

  Bu ihtiyacı gören ve karşılayan tatil turizmi ile hem geleneksel hem de modern mimarinin birleştiği her zevke uygun tesis bulmak mümkün oluyor. Özellikle denize kıyısı olan ve deniz turizmin ilgi çektiği ülkemizde Ege’de Balıkesir muhafazakar oteller rağbet görüyor. Veya Bodrum muhafazakar oteller dikkati çekiyor. Akdeniz’deki tesislere olan ilgi her geçen gün artıyor. Hem havalimanı olması hem de karadan ulaşımı kolay olması bu şehirlere ve bölgelere yönelen turist sayısını da arttırıyor. Bu tesislere yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da gelen turistlerin sayısı da oldukça fazladır.

   

  Müslüman turistleri misafir etmek üzere farklı konseptler sunan pek çok tesis var. Farklı konseptlerdeki bu tesislerin dereceleri de sundukları hizmetler de tamamen müşteri odaklıdır. O yüzden her geçen gün sayısı artan bu tesislerin en büyük özelliği alkol bulundurmamalarıdır. Bunun dışında lüks otellerde bulunan bütün imkanlar vardır. O sebeple ailece güzide bir mekanda birlikte vakit geçirmek isteyenler bu tarz tesisleri tercih ediyor. Dinlenme alanlarıyla, kafeleriyle, aile havuzlarıyla ailece vakit geçirebilirsiniz. Hem de kadınlara ve erkeklere göre ayrı olarak düzenlenmiş alanlardan istifade edebilirsiniz.

   

  İslami Oteller Neden Tercih Ediliyor?

  İslami oteller ile dört mevsim tatil yapmak mümkündür. Fakat mutaassıp ailelerin yaz mevsimi için en fazla tercih ettiği oteller denize sıfır olanlardır. Çünkü bu şekilde olduğunda erkek ve kadın için ayrı denize girme şeridi mevcuttur. Özel olarak güneşlenme alanı düşünülmüştür. Özellikle plajın etrafı kapatılır. Bu avantajla tesettürlü olan hanımlar, haşema giymek zorunda kalmaz. Çalışanların da hanımlardan oluştuğu bu alanda denize girmenin ve güneşlenmenin keyfini çıkarmak mümkün olur.

   

  Plajın bu şekilde kullanılması, elbette ki tesisin büyüklüğüyle de doğru orantılıdır. Bazı tesislerde plaj ortaktır. Özel plaj bulunmadığı için bayanlar haşema ile denize girebilir. Ama bu tesislerde kadın ve erkeklerin ayrı şekilde gireceği havuzlar mevcuttur. Yine kadınlar için korunaklı bir panel düşünülerek 6 yaş ve üstündeki erkek çocuklar dahi bu alanlara alınmaz. Aynı hassasiyet erkek havuzunda da söz konusundur. O kısma da kız çocukları giremez. Bu otellerin fiziki yapısı tamamen dini hassasiyeti olan aileler için düzenlenmektedir.

   

  Bu hassasiyete sahip aileler yaz tatillerini geçirecekleri tesislerde genellikle şu sorgulamaları yaparak seçim yapar:

   

  • Aile odaları büyük mü?
  • Odada ne tür hizmetler veriliyor?
  • Tesettürlü kadınlar için ayrıcalıklı ne tür hizmetler var?
  • Spa hizmeti mevcut mu?
  • Güzellik merkezi bulunuyor mu?
  • Odada jakuzi var mı?
  • Çocuk hizmetleri neler?
  • Çocuklar için bakıcı hizmeti var mı?
  • Çocuklar için eğlence alanları yeterli mi?
  • Denizde güneşlenmek için ayrı bir aile locası var mı?
  • Havuzlarda büyük su kaydırakları bulunuyor mu?
  • Aqua park özelliği var mı?
  • Villa tipi ayrı bir imkan sunuluyor mu?
  • Yiyecekler helal sertifikalı mı?
  • Aktiviteler İslami kurallara uygun mu?
  • Otelin çevresi nasıl?
  • Verilen tüm hizmetlerde hassasiyetler göz önünde bulunduruluyor mu?
  •  

  Bu sorgulamaların çoğu aileler tarafından yapılsa da bu tarz otelleri balayı çiftleri de tercih ediyor. Çünkü yeni evlenen çiftler, vakitlerinin çoğunu bulundukları tesiste geçiriyor. Düğün stresini ve hazırlık yorgunluğunu atmak ve yeni hayatlarına adapte olmaya çalışırken kendilerini rahat hissedebilecekleri tesisleri seçiyor. Bu yeni çiftler, ortak havuz ve deniz alanını beraber kullanabildikleri gibi ayrı olarak hazırlanmış bölümleri de tercih edebilirler.

   

  Yemyeşil bahçede hamak keyfi yapmak, meyve kokteyli yudumlamak da tatil zevkleri arasındadır. Özel olarak tasarlanmış oturma alanları ve muhabbet ederek yakamozu seyretmek için oluşturulan çardaklarsa sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezidir. Hele ki iskele üzerinde bir gece yürüyüşü yapmak ve dalgaların kıyıya yanaşarak çıkardığı sesi dinlemek tatil severlerin tutkusudur. Bu imkanları sunan büyük oteller elbette ki sağladıkları hizmet standartları sebebiyle daha fazla tercih edilir.

   

  En İyi Tesettür Tatil Özellikleri Nasıl Olmalı?

  En iyi tesettür tatil dini değerlere saygılı olarak tasarlanmıştır. Tatil tercihini İslami kurallara göre yapanlar için en önemli faktör hassasiyetlerine uygun ortamların sunulmasıdır. Bu tatil mekanlarını tercih edenlerin önem verdiği en önemli konu, mahremiyettir. O sebeple misafirlerin mahremiyetini koruyan özel alanların bulunması gerekir. Konuklar bu özel alanlarda şu özelliklere dikkat edilmesini arzu eder:

   

  • Ailelerin gizliliğini koruyacak tarzda mekanların tasarlanması istenir.
  • Hamam, yüzme havuzu veya plaj gibi alanların tesettür kurallarına uygun olması beklenir.
  • Misafirlerin ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekleri alanlar, mescitler olmalıdır.
  • Yiyecek ve içecek konusunda özel bir hassasiyet gözetilmelidir. Helal yöntemlere uygun şekilde hazırlanmış seçenekler sunulmalıdır.
  • Bu otellerin en büyük özelliği alkolsüz olmalarıdır.
  • Plaj ve havuzların misafirlerin hem gizliliğini koruması hem de konforunu sağlaması önemlidir. Plajların ve havuzların bir paravan ile ayrılması, kadın misafirlerin güneşlenip yüzebilmesi ve istedikleri giysilerle dolaşabilmelerine olanak tanınması talep edilir.
  • Hamam ve sauna gibi yerlerin hem kadın hem de erkeklere göre düzenlenmesi, ayrıca bu alanlarda çalışan kişilerin de bu hassasiyetlere göre ayrı olması beklenir.
  • Aileler için ayrıca ailece vakit geçirebilecekleri localar tasarlanmalıdır.
  • Hijyen her mekanda olduğu gibi bu otellerde de önemlidir.
  • Wifi hizmeti vermeli. Gerektiğinde çalışma yürütülebilecek kapasitede olmalı.
  • Özel etkinlikler dini hassasiyetler gözetilerek yapılmalı.

   

  Aslında hizmet koşullarına dikkat eden bütün hoteller en iyi ve kaliteli standartlarda konuklarını ağırlamak ister. Fakat en kaliteli tesisler 5 yıldızlı olup müşterilerinin beklentilerini en üst derecede karşılamaya çalışanlardır. Zaten bunu resepsiyona bile varmadan anlarsınız. Tesisin kapısında ihtimamla karşılanır, valizleriniz hemen odanıza taşınır ve hiç beklemeden odanıza yerleştirilirsiniz. Seçici müşteriler için seçici bir ayrıcalıkla hizmet sunulur. Misafirperver bir hizmet anlayışıyla bütün personel hassas davranır.

   

  Dini değerlerine saygı gösterildiğini gören ve bu konudaki ihtiyaçları tam da hayal ettiği gibi karşılanan müşteriler, memnuniyetlerini çevresindekilere tavsiye ederek gösterir. Bir sonraki yıl yine beğendiği tesise gelerek memnuniyetini belli eder. Bu konuda sosyal medyanın etkisi de yadsınamaz. Yapılan tavsiyeler, hizmet kalitesinden duyulan hoşnutluk instagram gibi platformlardan da yansıtılır. Takipçi sayısı fazla olan müşterilerin yaptığı paylaşımlar tesise dikkat çeker ve pek çok potansiyel müşteri bu tesislerle ilgilenir. Bu da hem arayış içinde olanların dikkatini çeker hem de tesis sahiplerinin hizmet kalitesini her zaman üst seviyelerde tutmasını sağlar.

   

  En Uygun Muhafazakar Otel İle Yaz Tatili Yapın

  En uygun muhafazakar otel ile tatil yaparak bütçenizi zorlamadan konaklayabilirsiniz. Peki, böyle bir seçenek mümkün mü? Evet, mümkün; ama bazı adımlara dikkat etmek ve en uygun muhafazakar otel fiyatları 2024 için vereceğimiz birkaç ipucuna dikkat etmek yararlı olur:

   

  • Sitemizin arama motorundan tatile gideceğiniz tarihi girerek tesislerin listesini sıralatabilirsiniz.
  • Daha önce gittiğiniz ve beğendiğiniz veyahut tavsiye aldığınız bir tesis için erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon en sık olarak tercih edilen tarihlerde daha avantajlı fiyatlar yakalamanıza yardımcı olur.
  • Daha önce müşterisi olduğunuz bir tesise tekrar gitmeye niyetiniz varsa ek bir indirim talep edebilir, tesisin müşterileri için ayırdığı özel fırsatlar olup olmadığını arayarak öğrenebilirsiniz.
  • Bazı oteller kendi müşterilerine veyahut kendilerini takip eden potansiyel müşterilere farklı bir ücret sunabilir. Tesisin sitesinde üyelik sistemi varsa üye olabilirsiniz. Mailinize gönderilen bültenleri okuyarak yapılan kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
  • Sitemizin anlaşmalı olduğu bazı otellerle müşterilerimize ek indirim uygulaması olabilir. Uygulama içinde muhafazakar otel ara diyerek önünüze çıkan gizli fiyatları görebilirsiniz.
  • Bazen sosyal medya hesaplarından otellerin kendi kampanyalarını öğrenerek özel indirim fırsatlarını yakalamak mümkün olabilir.
  • Sitemizden yapacağınız en düşükten en çoğa sıralamasıyla listelenen tesisler arasından kolayca tercih yapabilirsiniz.
  • Kalmak istediğiniz tesisin sürekli müşterilerine uyguladığı avantajlar olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Çünkü müşteri devamlılığı bu tesisler için de önemlidir. Öncelik tesislerinde kalmış olan müşterilerindir. Bu sebeple onlara özel fırsatlar sunulabilir.
  • Daha önce kalmak istediğiniz tesis hakkında bilgi sahibi değilseniz tesis hakkında yazılan değerlendirmeleri ve yorumları takip ederek bir fikir sahibi olabilirsiniz.

   

  Sıraladığımız bu ipuçlarının yanında kalacağınız tesiste aradığınız özellikleri de gözden geçirerek çıkan fiyat tablosunda değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için şu sorularla tatil tarihlerinizi yönlendirebilirsiniz:

   

  • Seçeceğiniz oda tipi de önemlidir. Standart oda, aile odaları ya da süitler hesap sonuçlarını değiştirir. Ne tarz bir odada kalmak sizin ve ailenizin ihtiyaçları için uygundur?
  • Konaklama için yarım pansiyon yeterli olur mu?
  • Tesiste kaç gün kalmayı planlıyorsunuz?
  • Sadece hafta içi vakit geçirmek mümkün mü?
  • Özel günlerde, mesela bayram gibi yoğun olarak tercih edilen günlerde değil, sezonun sıradan tarihlerine seçim yapmayı düşünür müsünüz?

   

  İslami Otel Fiyatları Nasıldır?

  İslami otel fiyatları da kendi içinde farklı fiyatlara sahip olabilir. Bu tesisler genel olarak tatil konsepti normal olan, standart tesislerden daha yüksek fiyatlara sahiptirler. Çünkü müşterilerine hem özel hizmet verir hem de dini ihtiyaçlara ve hassasiyetlere özen gösterirler. Kadın ve erkek havuzlarının ayrı oluşu, bu havuzlarda çalışanların hassasiyetlere göre farklı oluşu bile başlı başına özel bir hizmettir. Bu hassasiyetlere dikkat eden tesislerin de kendi içinde verdikleri pek çok farklı hizmet ve standart vardır. O sebeple fiyatı etkileyen birçok faktör sıralayabiliriz:

   

  • Hangi sezonda gitmek istiyorsunuz? Eğer sezonun yoğun olduğu tarihleri seçiyorsanız talebe göre fiyat değişimleri görülebilir.
  • Gideceğiniz tesis hangi şehirde? Özellikle Antalya muhafazakar oteller diğer tesislere göre daha farklı fiyata sahip olabilir. Tesisin merkezde oluşu, turistik bölgede yer alıyor oluşu maliyetleri etkiler.
  • Gideceğiniz tesiste alacağınız hizmetler diğer tesislere göre fiyatın farklı olmasına yol açabilir. Özel aile odası bulunması, diğer tesislere göre sunulan farklı hizmetler konaklama ücretlerini doğrudan yükseltir. Mesela farklı olarak ikindi saatinde çayın yanına verilen hizmetler, sabaha kadar açık kalan disco, tesiste bulunan termal kaynak su, İslami koşullar dikkate alınarak verilen hizmetler, haremlik selamlık bölümlerinin oluşu gibi pek çok unsur vardır.
  • Konaklamayı tercih ettiğiniz tesisin diğer tesisler arasındaki sıralaması ve sınıflandırması da çok önemlidir. Yüksek dereceli olanlar, özellikle lüks kavramı içinde derecelendirilen tesisler daha yüksek maliyetler çıkarır.
  • Kalacağınız odanın tipi de mühimdir. Standart odalar büyük aile odalarına, hatta süitlere göre fiyat farklılığına sahiptir.
  • Odalarda kalacak kişi sayısı da önemlidir. Tek kişilik, aile odaları veya 3-4 kişilik odaların maliyetleri birbirinin aynı olmayacaktır.

   

  Sezondaki yoğunluk ve talep, fiyat değişimlerine sebep olsa da fiyatları etkileyen baş unsurlar verilen hizmet ve tesisinin bulunduğu şehir ile orantılıdır. Bu kıstaslar tatil için ödeyeceğiniz miktarı etkiler. Elbette ki bunun yanında dikkat edeceğiniz birkaç önemli husus da bütçenizi rahatlatabilir:

   

  • Erken rezervasyon yapmak
  • Tesislerin sunduğu kampanyaları takip etmek
  • Tesislerin e-bültenlerini takip etmek
  • Hafta içi tarihleri tercih etmek
  • Bayram gibi özel zamanlar dışında talebi az olan tarihlere yoğunlaşmak
  • Ultra her şeyin dahil olduğu tesis seçenekleri yerine standart hizmet anlayışının hakim olduğu kaliteli hizmet konseptine odaklanmak
  • Yarım pansiyon ve butik hizmet sunan tesisler arasından seçim yapmak

   

  Kampanyalı Muhafazakar Oteller

  Gün geçtikçe sayısı artan kampanyalı muhafazakar oteller verdikleri pek çok hizmetle müşterilerin dikkatlerini üzerine çeker. Genellikle yüzde 50’ye varan erken rezervasyon yaptıracağınız tesisler bulunur. Özellikle Kasım ayında istediğiniz tesisten, istediğiniz tarihler için indirimli fiyatlardan istifade edebilirsiniz. Özellikle her şey dahil konseptiyle Ege ve Akdeniz Bölgelerindeki tesisler müşterilerine yardımcı olur. Mesela Alanya muhafazakar oteller en güzel konaklamayı sağlayabileceğiniz, kaliteli hizmetleriyle müşterilerinin hayallerinin ötesinde hizmet sunar.

   

  Türkiye doğal güzellikleri ile en gözde turistik mekanlara sahip bir ülkedir. Antalya başı çekse de Fethiye muhafazakar oteller de talep gören başka bir turizm şehridir. Ülkemiz her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Ve her ihtiyaca, her müşteri portföyüne hitap edecek seçenekler bulunur. Alkolsüz her şey dâhil tesislerde aradığınız bütün hizmetleri bulabilirsiniz:

   

  • Sabah kahvaltısı
  • Öğle yemeği
  • Ara öğünler
  • Akşam yemeği
  • Açık büfe
  • Kadın ve erkeklere özel mescid
  • Haremlik selamlık konseptine uygun havuzlar, spalar ve deniz kıyısı
  • Ailecek vakit geçirmeye uygun sahil şeridi
  • Loca şeklindeki alanlarda ailece beraber denize girip güneşlenebilecek alanlar
  • Özellikle et yemeklerinde ve kahvaltılıklarda helal sertifika içeren ürünler
  • İslami konsepte uygun disko ve animasyon gibi eğlenceler
  • Alkolsüz kokteyller, şerbetler
  • Balayı çiftlerine özel localar
  • Odaya kahvaltı hizmeti
  • Hamam ve saunalar
  • Termal havuzlar
  • Çocuk havuzu
  • Aqua park
  • Canlı müzik

   

  Kampanyalı muhafazakar oteller sundukları özel avantajlarla tatil boyunca müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her şeyi karışlamak ister. O sebeple yemek seçeneklerinden çocuklar için olan aktivitelere, canlı müziklerden spor etkinliklerine kadar her ihtiyaç düşünülür ve karşılanır. Her tesisin konsepti farklı olsa da İslami değerlere saygı gösteren ve tesisi helal turizm sertifikası içinde yer alanlar tamamıyla müşterilerine bu kategoriye uygun hizmet verecek şekilde düzenlenir.

   

  İslami değerlerle örtüşmeyen hiçbir alanın bulunmadığı bu tesislerde, gönül rahatlığıyla tatil yapmak mümkündür. Havuz, hamam, spa, hatta restoran kısımları bile kadın ve erkeklere göre özel şekilde ayarlanmıştır. Kampanya dönemlerini takip ederek en pahalı tesiste bile çok uygun fiyatlarla kalabilirsiniz. Biraz araştırma ve dikkat, önceden yapılan planlar işinizi kolaylaştıracaktır. Fırsatları kaçırmamak için kalmak istediğiniz tesisleri sürekli kontrol edebilir, yapılan tanıtım ve indirimleri yakalayabilirsiniz. Hayal ettiğiniz tatile kavuşmak biraz araştırma ve çaba ile hiç de zor değil!Filtreler